Andrzej Pycka

Psycholog, psychoterapeuta

Prowadzę psychoterapię osób dorosłych. Wspieram osoby, które zmagają się z zaburzeniami nastroju, mają trudności w obszarze rozumienia, przeżywania i wyrażania emocji, mają niskie poczucie własnej wartości, doświadczają samotności, przejawów nietolerancji, przeżywają trudności w relacjach, chcą budować i pogłębiać samoświadomość.

Wykształcenie

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą Gestalt w trakcie trzeciego roku czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego. Jestem absolwentem psychologii klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Sopocie. Ukończyłem pierwszy stopień szkolenia w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR).

Doświadczenie zawodowe

Doświadczenie psychologiczne i terapeutyczne zdobywałem podczas praktyk na oddziale zamkniętym w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, na oddziale leczenia zaburzeń nerwicowych i osobowości w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Kocborowie oraz podczas rocznego stażu w instytucie psychoterapii MindMed. Uczestniczę w terapii własnej prowadzonej w nurcie Gestalt. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Posiadam również doświadczenie pracy w obszarze prowadzenia badań opinii oraz konsultacji społecznych, a także pracy w dużych firmach w działach HR oraz szkoleń.

Metody pracy

Prowadzę psychoterapię w nurcie Gestalt. W pracy terapeutycznej najważniejsze jest dla mnie budowanie relacji opartej o poczucie zaufania i bezpieczeństwa. Pomagam Klientom budować i pogłębiać samoświadomość, ponieważ głęboko wierzę w to, że rozwojowa zmiana następuje wtedy, kiedy człowiek uświadomi sobie kim jest, a nie kim chciałby się stać.