Psychoterapia Par Warszawa Centrum

Psychoterapia par

Psychoterapia par. Konflikty w związku są czymś naturalnym. Konstruktywne ich rozwiązywanie często wzmacnia relację, uczy akceptacji różnorodności, pozwala się lepiej poznać. Czasami jednak pary doświadczają sytuacji, w której związek staje sią źródłem niezadowolenia, cierpienia obu stron.

Psychoterapia par jest dla Ciebie, jeśli w Twoim związku:

Powtarzają się kłótnie o drobne sprawy, które są męczące dla Was obojga

Czujecie się w związku samotni

Macie wrażenie, że Wasze cele, marzenia różnią się diametralnie

Jesteście zmęczeni rutyną dnia codziennego i nie cieszy Was bycie ze sobą

Nie jesteście zadowoleni ze sfery seksualnej

Doświadczacie kryzysu po jakimś trudnym wydarzeniu życiowym

Nie układają się relacje z Waszymi rodzinami pochodzenia

Widzicie, że partner lekceważy Wasze uczucia, potrzeby, oczekiwania

Nie dogadujecie się w kwestii gospodarowania finansami

Macie inne wyobrażenie o tym, jak należy wychowywać dzieci

Przeżywacie trudności w relacji w związku ze zdradą jednego z partnerów

Psychoterapia par – ważne informacje

Co może dać psychoterapia par?

Związek trwały to w pewnym sensie życie na budowie własnego domu (Bennewicz M., „Miłość toksyczna. Miłość dojrzała”). To ciągła praca. Psychoterapeuta może pomóc parze siebie usłyszeć i zrozumieć. Aby tak się stało, niezbędna jest gotowość do pracy i zmiany obu partnerów. Podczas terapii pary odpowiecie sobie np. na pytania: jaki jest teraz wasz związek? Co sprawia, że jest właśnie taki? Co sprawiło, że zdecydowaliście się na życie razem? Co Was wspierało w tym, żeby przetrwać ze sobą tak długo? Kim jest dla Pana/ Pani druga płeć? Jak należy ją traktować? Do jakich zadań jest powołana? Jakie zachowania są naturalne dla kobiety, a jakie dla mężczyzny? W jakim sensie druga płeć ciebie dopełnia, ubogaca? W jakim ogranicza?

Kiedy psychoterapia par nie jest dobrym rozwiązaniem?

Jeżeli sam / sama nie jesteś gotowy / gotowa na zmiany, natomiast chcesz, aby to partner zrozumiał coś w wyniku spotkań z psychoterapeutą, ponieważ to w jego zachowaniu, Twoim zdaniem, leży przyczyna Waszych trudności, wówczas wprowadzenie zmiany do Waszej relacji będzie bardzo trudne. Psychoterapia pary wymaga od obu partnerów gotowości do zmiany, do pracy nad sobą, do uważnego przyglądania się sobie i relacji z partnerem.
Zdarza się, że w relacji partnerskiej ma miejsce przemoc – psychiczna i / lub fizyczna. W takiej sytuacji psychoterapeuta, zanim rozpocznie terapię, skoncentruje się na zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa obu osobom tworzącym związek.

“Poza obszarem wyobraźni nie istnieje coś takiego jak małżeństwo wolne od konfliktu. Tego rodzaju relacja nie leży w naturze człowieka”

 

Geoffrey Thompson

Psychoterapię par w Widokach prowadzą:

Psycholog, psychoterapeuta Warszawa

Joanna Kapciak 

Psycholog, psychoterapeuta, coach rodzicielski;  

Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, dzieci i młodzieży, psychoterapię rodzinną oraz terapię par. 

Pracuje w podejściu systemowym  

Czytaj więcej

 

Psychoterapia Par Warszawa Centrum

Małgorzata Kiepurska

Psycholog, psychoterapeuta;

Prowadzi psychoterapię  dorosłych, konsultacje rodzinne, pomaga osobom doświadczającym lęków, depresji, kryzysów życiowych i zawodowych, trudności w relacjach z innymi, cierpiących z powodu nadmiernego stresu, pragnących lepiej zrozumieć siebie.

Pracuje w podejściu psychodynamicznym i systemowym.

Czytaj więcej

 

Psychoterapia Par Warszawa Centrum

Marta Laskowska-Nowara

Psycholog, psychoterapeuta, psychotraumatolog;

Prowadzi psychoterapię osób dorosłych oraz młodzieży od 16 roku życia, zmagających się z zaburzeniami osobowości, depresją i innymi zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami psychosomatycznymi, trudnościami i konfliktami w relacjach interpersonalnych, kryzysem psychicznym, zaburzeniami psychotycznymi, cierpiących z powodu nadmiernego stresu

Pracuje w podejściu psychodynamicznym

Czytaj więcej