Prowadzę psychoterapię osób dorosłych i młodzieży. Jestem zorientowana w nurcie poznawczo-behawioralnym. Dzięki temu mogę zaoferować odpowiednie narzędzia do zmiany, rozwoju i zdrowienia. Pracuję z osobami dorosłymi doświadczającymi obniżenia nastroju, nadmiernego lęku, trudności interpersonalnych, kryzysów, ale również zastanawiających się nad nowymi kierunkami rozwoju osobistego.
Wykształcenie
Ukończyłam jednolite pięcioletnie studia magisterskie na kierunku Psychologia na Akademii Pedagogiki Specjalnej, gdzie szczególny nacisk był kładziony na praktykę kliniczną i pracę z pacjentem. Jestem również absolwentką trzyletnich studiów z socjologii stosowanej, facylitacji i interwencji kryzysowej na Uniwersytecie Warszawskim. Interwencja kryzysowa jest dla mnie szczególnie ważną umiejętnością, ponieważ moje zainteresowania naukowe i terapeutyczne wiążą się z doświadczeniami depresji i lęku. W związku z tym ukończyłam również dodatkowy kurs Trauma&Resilience Training organizowany przez Community Stress Prevention Center. Aktualnie jestem w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii w Akademii InterEgo, gdzie rozwijam swoje umiejętności terapeutyczne w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz terapii schematów. Na co dzień uczestniczę również w szkoleniach o szerokim spektrum tematyki, żeby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby, które pojawiają się w procesie terapii.
Doświadczenie
Całe swoje dorosłe życie poświęciłam wzmacnianiu kompetencji wspierania drugiego człowieka. Doświadczenie w pracy psychologa i terapeuty zdobywałam m. in. na psychiatrycznym oddziale klinicznym szpitala “Drewnica”, wspierając osoby w kryzysie, z depresją i z zaburzeniami osobowości, w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 1 w Warszawie, gdzie pracowałam z osobami chorującymi na schizofrenię, wzmacniając je w drodze do zdrowienia czy udzielając konsultacji i terapii w Domu Opieki Medycznej z osobami starszymi i ich rodzinami.
Metody pracy
Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, która należy do grupy terapii opartych na dowodach naukowych. Skuteczność jej metod jest dowiedziona w badaniach klinicznych. Korzystam również z najnowszych narzędzi, wywodzących się z tego podejścia, takich jak Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT), terapia schematów, terapia oparta o analizę funkcjonalną, terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). W swojej pracy ważna jest dla mnie przede wszystkim relacja z Uczestnikiem terapii, otwarta głowa i empatyczna komunikacja.