Prowadzę psychoterapię osób dorosłych. Pracuję m.in. z osobami, które mają trudności w relacjach z innymi ludźmi (w obszarze towarzyskim, zawodowym lub bliskich związkach), przeżywają trudne uczucia w relacji z samym sobą – są wobec siebie np. nadmiarowo krytyczne, lub wymagające, negują swoją wartość itp., co może powodować na co dzień różne problemy. Pomagam osobom, które doświadczają obniżonego nastroju, przygnębienia, nasilonego niepokoju, który wpływa na codzienne funkcjonowanie. Wspieram w przechodzeniu życiowych zmian. Interesuje mnie temat tzw. „emocjonalnego jedzenia” oraz zaburzenia z napadami objadania się. Te lub inne kategorie problemów mogą pojawić się u DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) oraz DDD (Dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych), z którymi na co dzień pracuję. Psychoterapia to też okazja do tego, by się rozwijać – zapraszam osoby, które chciałyby lepiej poznać siebie, rozumieć swoje emocje, zachowania, rozpoznawać potrzeby, wyznaczać cele.
Czasami trudno jest nam określić z czym dokładnie się zmagamy. Na konsultacji pomagam zrozumieć naturę problemu i wyznaczyć kierunki wspólnej pracy.
Wykształcenie
Jestem psychologiem i psychoterapeutką integracyjną. Ukończyłam studia magisterskie ze specjalizacją Psychoterapia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz 4-letnie podyplomowe szkolenie w psychoterapii integracyjnej w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP. Biorę udział w dodatkowych szkoleniach i konferencjach poszerzając wiedzę i możliwości pomocy w psychoterapii.
Doświadczenie
Doświadczenie zdobywałam m.in. w Akademickim Ośrodku Psychoterapii oraz podczas stażu na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym w Centrum Zdrowia Psychicznego SPZOZ Warszawa Wola – Śródmieście. Od ponad pięciu lat pracuję indywidualnie z pacjentami w prywatnych ośrodkach. Zanim poświęciłam się psychoterapii, przez 4 lata pracowałam w obszarze HR, zajmując się głównie rekrutacją.
Metody pracy
Pracuję w podejściu integracyjnym, korzystając z dorobku m.in. psychoterapii humanistycznej, terapii schematów czy elementów podejścia poznawczo – behawioralnego. Wiele miejsca w mojej pracy, zajmuje rozpoznawanie tych schematów i tendencji osobistych, które nam nie służą, rozumienie jak doświadczenia osoby wpływały na ich powstanie oraz praca nad ich zmianą. We współpracy z klientem ważne jest dla mnie budowanie bezpiecznej relacji terapeutycznej. Wierzę, że szacunek i życzliwość są taką bazą do pracy nad zgłaszanymi trudnościami.
Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji.