Katarzyna Ambrozik, terapeuta, psycholog, psychoterapeuta systemowy Warszawa

Psycholog, psychoterapeuta

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, dzieci i młodzieży, terapię rodzin i par. Pracuję w podejściu systemowym.

Wykształcenie 

Jestem w trakcie szkoły psychoterapii rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne przygotowującej do certyfikatu psychoterapeuty terapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Jestem absolwentką psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem Jana Pawła II. Ukończyłam także Szkołę Trenerów METRUM i Szkołę Coachów Biznesu w Grupie SET oraz program mentoringowy w MBCommunication. Systematycznie biorę udział w szkoleniach doskonalących moje umiejętności wspierania innych. Niektóre z nich to: „Praktyczne Zastosowanie Racjonalnej Terapii Zachowania w Profilaktyce i Edukacji Zdrowia – skuteczny sposób poprawy jakości życia i redukcji stresu”, „Terapia behawioralna zachowań trudnych”, „Muzykoterapia – terapia muzyką”, „Choreoterapia – terapia tańcem”, „Kryzys jest szansą – podstawowe zagadnienia praktyczne dotyczące interwencji kryzysowej”, „Jak prowadzić TUS – trening umiejętności społecznych dla osób z zaburzeniami rozwoju”, „Psychoterapia poznawczo-behawioralna w pracy z perfekcjonizmem”.

Swoją praktykę poddaję superwizji. Jestem członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Psychoterapii Systemowej.

 Doświadczenie zawodowe 

Kompetencje psychoterapeutyczne rozwijałam w prywatnych ośrodkach psychoterapii, własnym gabinecie, poradni psychologiczno-pedagogicznej, pracując z osobami dorosłymi, a także dziećmi, rodzinami i parami.  Od kilkunastu lat pracuję jako psycholog. Zajmuję się diagnozą psychologiczną, wspieraniem dzieci, ich rodziców w radzeniu sobie z różnymi trudnościami (dotyczącymi sfery emocjonalno-motywacyjnej, w uczeniu się, w zachowaniu). W roli trenera spędziłam kilkaset godzin na salach szkoleniowych prowadząc warsztaty dla nauczycieli i rodziców. Pracowałam także jako life coach. Swoją wiedzą dzieliłam się ze studentami na Uniwersytecie SWPS i Europejskiej Uczelni w Warszawie.

 Metody pracy 

Pracuję w podejściu systemowym, w którym zakłada się, że każde zachowanie problemowe jest sposobem rozwiązania jakiejś trudności. Wierzę więc, że na różne sposoby ludzie przede wszystkim dbają o siebie. Częstymi pytaniami, które sobie zadaję, prowadząc psychoterapię są: “PO CO klient to robi?”, “jaki SENS ma to zachowanie?”.

Umów wizytę