Marta Szostak

Marta Szostak psycholog psychoterapeuta warszawa

Zakres pracy

Psycholog, psychoterapeuta

Psycholog, Psychoterapeuta

Współpracuję z osobami dorosłymi, które chciałyby przyjrzeć się sobie i być może widzą (lub próbują zobaczyć) obszary w życiu lub relacjach, które sprawiają im trudności. Kilka przykładów wyzwań, z którymi psychoterapia może pomóc to obniżony nastrój i motywacja, brak uczucia sensu, satysfakcji, przyjemności w życiu, uczucie ciągłego stresu i zamartwiania się, trudność w odnalezieniu się w obecnej sytuacji życiowej, trudności w podejmowaniu decyzji i działaniu, niepowodzenia w budowaniu i utrzymywaniu relacji, brak wiary w siebie, nierozumienie siebie.

 

Wykształcenie

Z wykształcenia jestem psychologiem, ukończyłam jednolite studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W zakresie zdobywania kompetencji do pracy psychoterapeuty ukończyłam całościowe czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkolenie jest akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne – jedną z instytucji czuwającą nad etyką i profesjonalizmem w pracy psychoterapeutów. Obecnie jestem w trakcie certyfikacji.

Rozwijam swoje umiejętności i warsztat pod okiem superwizora certyfikowanego przez PTP.

 

Doświadczenie

Doświadczenie praktyczne zdobywałam na oddziale ogólnopsychiatrycznym Szpitala Bródnowskiego w Warszawie pracując z pacjentami doświadczającymi kryzysu psychicznego o różnym podłożu. Wspierałam także osoby i rodziny, które przeszły epizod psychotyczny i poszukiwały pomocy w Fundacji Alterii. Współpracowałam z Państwową Akademią Nauk i Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie pomagając w kontakcie oraz udzielaniu informacji zwrotnych osobom z diagnozą zaburzeń osobowości. Od kilku lat pracuje indywidualnie z pacjentami dorosłymi w gabinetach oferujących prywatną opiekę zdrowotną.

 

Metody pracy

Wiodącym w mojej pracy jest nurt psychodynamiczny. W tym podejściu szczególnie dużo uwagi poświęca się nieświadomym aspektom psychiki, które potrafią mieć znaczący wpływ na funkcjonowanie człowieka. W trakcie spotkań ważne jest wspólne eksplorowanie i poznawanie tych aspektów w atmosferze sprzyjającej uzyskaniu wiedzy o sobie, która pozwoli budować zdrowe, pełne i świadome życie.