Prowadzę psychoterapię osób dorosłych w nurcie psychodynamicznym.
Wykształcenie
Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Studiowałam filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego prowadzonego przez Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Regularnie uczestniczę w dodatkowych szkoleniach oraz superwizuję swoją pracę.
Doświadczenie zawodowe
Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi w poradni telefonicznej dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym 116 123 prowadzonym przez Niebieską Linię Instytutu Psychologii Zdrowia. Odbyłam staż kliniczny w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Metody pracy
Fundamentem mojej pracy jest nurt psychodynamiczny. Oznacza to, że dużą wagę przykładam do rozumienia nieświadomych procesów psychicznych i ich wpływu na funkcjonowanie człowieka oraz na proces terapeutyczny. Swoją rolę rozumiem jako towarzyszenie w procesie pogłębiania rozumienia siebie oraz dokonywania zmian w życiu. Staram się podążać za potrzebami, celami i wartościami pacjenta/pacjentki. Ważna jest dla mnie inkluzywność i wrażliwość na warunki społeczno-kulturowe, które mogą powodować lub podtrzymywać zaburzenia zdrowia psychicznego. W swojej pracy wspieram osoby LGBTQ+.
Pomagam osobom, które:
- doświadczają stanów lękowych i depresyjnych,
- cierpią z powodu zaburzeń osobowości,
- mają trudności z radzeniem sobie z emocjami,
- czują się zagubione lub brakuje im poczucia sensu,
- doświadczają trudności w relacjach rodzinnych, partnerskich czy przyjacielskich,
- czują się przytłoczone stresem codziennego życia,
- mają problemy z samoakceptacją,
- mają trudność z zadbaniem o balans między życiem zawodowym i prywatnym,
- przeżywają stratę (śmierć, zakończenie relacji, choroba),
- czują, że utknęły w jakimś miejscu w życiu i nie wiedzą, co dalej.
Pierwsze trzy spotkania to konsultacje do psychoterapii. Jest to czasna porozmawianie o tym, co sprowadza pacjenta/pacjentkę do gabinetu inad czym chciałby/chciałaby pracować. Po tych trzech spotkaniach możemy wspólnie podjąć decyzję o rozpoczęciu procesu psychoterapii.