Wiktoria Kuczyńska

Wiktoria Kuczyńska psycholog psychoterapeuta Warszawa

Zakres pracy

Psycholog, psychoterapeuta

Prowadzę psychoterapię osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży od 10 roku życia. Pracuję w podejściu integracyjno – systemowym.

Wykształcenie

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku psychologia (ze specjalnością psychologia kliniczna i zdrowia) na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyłam także Studium Terapii Rodzin w nurcie systemowym prowadzonym przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii. Uczestniczę w całościowym 4-letnim certyfikowanym szkoleniu psychoterapeutycznym w Szkole Psychoterapii Dialog. Jestem certyfikowaną terapeutką złości oraz odbyłam szkolenie z terapii dziecka lękowego, terapeutką rodzin oraz certyfikowanym Trener Umiejętności Społecznych. Stale podnoszę swoje kompetencje, swoją pracę poddaję regularnej superwizji grupowej oraz indywidualnej. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zawodowe

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w ośrodkach terapeutycznych oraz odbywając liczne staże, wolontariaty. Pracuję z osobami dorosłymi, które zmagają się z zaburzeniami odżywiania, depresją, trudnościami w budowaniu relacji, chcących lepiej poznać i zrozumieć siebie oraz wszystkimi, którzy poprzez psychoterapię chcą poprawić jakość swojego życia. Mam doświadczenie w pracy z młodzieżą zmagającą się z myślami samobójczymi, samookaleczeniami, depresją, niskim poczuciem własnej wartości. Prowadziłam grupy TUS, warsztaty dla dzieci i rodziców w Fundacji Terapeutycznej, uczestniczyłam w obozach terapeutycznych dla dzieci i młodzieży, oraz w seminarium psychodynamicznym w Ośrodku Psychoterapii i Analizy Grupowej Archetypy. Byłam także wolontariuszką na oddziałach psychiatrii dzieci i młodzieży w Warszawie.

Metody pracy

Z pacjentami indywidualnymi pracuję w podejściu psychodynamicznym, w którym ważne jest podążanie za pacjentem, przyglądanie się nieświadomym procesom. Psychoterapia opiera się na więzi, bezpiecznej relacji i zaufaniu. Z młodzieżą i rodzinami pracuję w podejściu systemowym. Głównym założeniem tego nurtu jest skupienie się na całym systemie, w którym pacjent funkcjonuje, a nie tylko na nim samym. Do każdego podchodzę indywidualnie, uważnie słucham potrzeb i dbam o to, żeby każdy czuł się na wizytach bezpiecznie, a atmosfera był oparta na zaufaniu.