Psycholog Warszawa

Poczuj się lepiej w swoim życiu dzięki psychoterapii

Dbamy o zdrowie psychiczne
osób dorosłych, dzieci, młodzieży oraz par i rodzin
w gabinetach na Żoliborzu oraz Powiślu, a także online.

Czy czujesz, że życie staje się coraz bardziej trudne i przytłaczające? Zastanawiasz się, jak poczuć się lepiej?

Niestety zbyt często ludzie decydują, że sami sobie poradzą. Pamiętaj, że nie musisz być sam ze swoimi problemami. W naszym ośrodku spotkasz doświadczonych psychologów i psychoterapeutów, którzy specjalizują się w pomaganiu w różnorodnych trudnościach. Niezależnie od tego, czy borykasz się z depresją, zaburzeniami lękowymi, stresem, masz kłopoty w relacjach, nasi specjaliści są gotowi, by Ci pomóc.

Komu pomagamy?

Terapeuta uzależnień z pacjentem podczas terapii. Psychoterapia Warszawa.

Osoby dorosłe

Terapeuta z dziećmi podczas sesji terapeutycznej psycholog dziecięcy warszawa

Dzieci i młodzież

Pary

Terapeuta z parą podczas sesji terapeutycznej. Psychoterapia Warszawa.
Psychoterapia grupy osób dorosłych. Psychoterapia Warszawa.

Rodziny

Jak zapisać się na psychoterapię? - Psycholog Warszawa

Wybierz usługę, która Cię interesuje oraz jedną
z naszych lokalizacji lub terapię online

Wybierz termin u jednego z naszych psychoterapeutów

Zarezerwuj wizytę w kalendarzu on-line lub telefonicznie

Skorzystaj z psychoterapii w naszym ośrodku!

Zespół doświadczonych psychoterapeutów

Nasz zespół to specjaliści z rzetelnym wykształceniem i bogatym doświadczeniem, którzy ciągle rozwijają swoje umiejętności i systematycznie superwizują swoją pracę. Zaufało nam już ok. 5000 osób, głównie z Warszawy i okolic.

Dogodne terminy

Twoje zdrowie psychiczne jest dla nas priorytetem. Oferujemy różne godziny sesji, w dobrze zlokalizowanych gabinetach na Powiślu i Żoliborzu, a także spotkania online, aby dopasować się do Twojego harmonogramu.

Dbamy o Twój komfort

Twoje komfortowe samopoczucie jest naszym priorytetem. Jesteśmy tu, aby wspierać Cię w trudnych momentach, pracując w tempie, które jest dla Ciebie odpowiednie, dbając o Twoje poczucie bezpieczeństwa. Wystarczy zrobić pierwszy krok i umówić się na spotkanie, a dalej otrzymasz potrzebną pomoc.

Prosty system rezerwacji

Możesz zapisać się na pierwszą sesję psychoterapii telefonicznie, mailowo lub korzystając z naszego kalendarza na stronie internetowej. Nasz sekretariat zawsze chętnie Ci pomoże w przypadku jakichkolwiek pytań.

Nasi klienci cenią nas za profesjonalizm i empatię - poznaj ich opinie

Katarzyna
Read More
P. Kasia, do której chodzę, pomogła mi przebrnąć przez trudny okres w życiu, a po każdej wizycie czułam się lepiej i wiedziałam, nad czym mam pracować. Dostawałam tez dużo zrozumienia i akceptacji. Sam gabinet ma bardzo dobra lokalizacje i fajny klimat w starej kamienicy.
Sebastian
Read More
Miejsce budzące zaufanie. Bardzo miła obsługa i empatyczny terapeuta. Fajny klimat w starej kamienicy. Nigdy nie było żadnych opóźnień ani niespodziewanych zmian terminów.
Scatterbrained
Read More
Bardzo przyjemne miejsce w dobrej lokalizacji. Gabinety przytulne, dostępne ciepłe napoje. Obsługa jest chętna do pomocy, a doświadczenia z terapeutą mam wspaniałe. Profesjonalny i przyjazny zespół
Anna
Read More
Wspaniałe osoby (Pani Kasia A. szczególnie), cierpliwe, słuchające z uwagą, pomocne, pogodne. Dobrze skomunikowany punkt, dogodne godziny pracy z pacjentami. Godne polecenia. Dziękuję.
An No
Read More
Profesjonalizm na najwyższym poziomie, dobry kontakt, indywidualne podejście do każdego przypadku, pełna dyskrecja. Serdecznie polecam i dziękuję za pomoc.♥️
Previous
Next

Czy psychoterapia jest dla Ciebie? Sprawdź jeszcze raz

Psychoterapia NIE jest dla Ciebie, jeśli chcesz:

Psychoterapia JEST dla Ciebie, jeśli chcesz:

Psycholog Warszawa - Często zadawane pytania (FAQ)

Psychoterapia jest przeznaczona dla osób, które mierzą się z różnymi trudnościami: czują się przytłoczone, smutne, zalęknione, mają niskie poczucie własnej wartości, problemy w relacjach, przeżywają kryzys życiowy, zmagają się z depresją, nerwicą, zaburzeniem osobowości lub po prostu chcą lepiej siebie poznać

Badania pokazuję, że skuteczność psychoterapii zależy nie od nurtu, ale od jakości relacji terapeutycznej. Nie martw się, jeżeli psychoterapeuta uzna z jakiegoś powodu, że lepiej, abyś odbywał psychoterapię w innym nurcie, na pewno Ci o tym powie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś o nurtach w psychoterapii, przeczytaj nasz artykuł: Jaki nurt psychoterapii wybrać?

Psychoterapeuta powinien być w trakcie lub już po 4-5 letniej szkole psychoterapii, powinien poddawać swoją pracę superwizji oraz odbyć swoją psychoterapię. W naszym ośrodku nawiązujemy współpracę tylko ze specjalistami z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem.

Większość psychoterapeutów spotyka się z klientami raz w tygodniu o stałej porze. Stały termin raz w tygodniu sprzyja efektywności psychoterapii.

Sesja terapeutyczna trwa 50 minut. Koszt sesji indywidualnej to 190 zł lub 200 zł w zależności od psychoterapeuty. Ceny sesji terapii par i rodzinnych możesz sprawdzić w cenniku.

Pomyśl o tym, co jest Twoim problemem i co miałoby się zmienić w wyniku psychoterapii. Jeżeli nie znasz jeszcze odpowiedzi, nie przejmuj się – rolą psychoterapeuty jest pomóc Ci w odpowiedzi na te pytania. Pamiętaj, że psychoterapeutę obowiązuje tajemnica zawodowa – wszystko, co powiesz, zostaje między Wami.

Badania pokazują, że psychoterapia online może być równie efektywna, co tradycyjna terapia twarzą w twarz. Dużo zależy od tego, czy dana forma kontaktu odpowiada klientowi i psychoterapeucie. Jeżeli oboje będą czuć się komfortowo w formie online, będzie to sprzyjało efektywności psychoterapii.

Oczywiście, kluczowe jest, abyś czuł/a się komfortowo i bezpiecznie w pracy ze swoim psychoterapeutą. Warto o swojej decyzji powiedzieć obecnemu terapeucie, abyście mogli wspólnie poszukać dobrego dla Ciebie rozwiązania.

Psycholog Warszawa – nasi specjaliści:

Psycholog, psychoterapeuta
Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, które są w kryzysie, chcą lepiej zrozumieć siebie, zmagają się z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi, osobowości lub odżywiania, a także psychoterapię dzieci i młodzieży, terapię rodzin i par. Pracuje w podejściu systemowym.

Zakres pracy:

Psycholog, psychoterapeuta, trener grupowy, doradca zawodowy
Prowadzi psychoterapię osób dorosłych oraz młodzieży od 12 roku życia, które odczuwają nadmierny stres, są w kryzysie psychicznym, cierpią na depresję, zaburzenia lękowe, zaburzenia psychosomatyczne, przeżywają trudności w bliskich relacjach, pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych (DDA i DDD). Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Wykorzystuje również elementy psychoterapii Gestalt.

Zakres pracy:

Psycholog, psychoterapeuta, socjoterapeuta
Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 14 roku życia. Pomaga osobom doświadczającym samotności, lęków, depresji, kryzysów życiowych i zawodowych, mającym niskie poczucie własnej wartości, trudności w relacjach z innymi, rozpoznawaniu i wyrażaniu emocji, pragnących lepiej zrozumieć siebie. Prowadzi także konsultacje rodzicielskie i wychowawcze. Pracuje w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym.

Zakres pracy:

Psycholog, psychoterapeuta
Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz terapię par. Pomaga osobom zmagającym się z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi, osobowości i odżywiania, przeżywającym kryzys życiowy, stratę, osobom DDA, DDD, doświadczającym skutków nadmiernego stresu, niskiego poczucia własnej wartości. Wspiera pary, które znalazły się w kryzysie. Pracuje w podejściu systemowym.

Zakres pracy:

Psycholog, psychoterapeuta
Prowadzi psychoterapię indywidualną dzieci od 3 r. ż. i młodzieży oraz osób dorosłych, a także konsultacje rodzicielskie. Pracuje z dziećmi, które mają trudności w relacjach z rówieśnikami, przestrzeganiu zasad społecznych, mają niskie poczucie własnej wartości, są nadmiernie lękliwe, wycofane, mają obniżony nastrój, są w sytuacji kryzysowej (np. z powodu rozstania rodziców, zmiany szkoły). Pomaga młodzieży i osobom dorosłym, które borykają się z trudnościami w relacjach z innymi ludźmi, cierpiącym na depresję, zaburzenia lękowe, chcącym lepiej rozumieć siebie i własne emocje. Pracuje w podejściu poznawczo-behawioralnym.

Zakres pracy:

Psycholog, psychoterapeuta
Psycholog, psychoterapeuta Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Pomaga osobom, które zmagają się z obniżonym nastrojem, chorobą afektywną dwubiegunową, perfekcjonizmem, fobiami, napadami paniki, lękiem uogólnionym, nadmiernym zamartwianiem się, nadmiernym stresem, trudnościami w relacjach, trudnościami w regulacji emocji, trudnościami związanymi z życiem zawodowym, brakiem motywacji, niskim poczuciem własnej wartości, zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym, problemami ze snem. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Zakres pracy:

Psycholog, psychoterapeuta
Prowadzi psychoterapię osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży od 10 roku życia. Wspiera osoby dorosłe, które zmagają się z zaburzeniami odżywiania, depresją, trudnościami w budowaniu relacji, chcące lepiej poznać i zrozumieć siebie. Pracuje z młodzieżą zmagającą się z samookaleczeniami, depresją, niskim poczuciem własnej wartości. Pomaga dzieciom od 10 r. ż. oraz ich rodzinom w napotykanych trudnościach. Pracuje w podejściu integracyjno – systemowym.

Zakres pracy:

Psycholog, psychoterapeuta
Pracuje z osobami dorosłymi, które mają trudności w relacjach z innymi, doświadczają negatywnego stosunku do siebie, mierzą się ze stanami depresyjnymi, nasilonym niepokojem i stresem. Wspiera osoby przechodzące życiowe zmiany, pochodzące z rodzin dysfunkcyjnych (DDA, DDD). Pomaga osobom, które chcą lepiej poznać siebie, rozumieć swoje emocje, postawy, potrzeby. Pracuje w nurcie integracyjnym.

Zakres pracy:

Psycholożka, psychoterapeutka
Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, które zmagają się z niskim poczuciem własnej wartości, kłopotami w relacjach z ludźmi, mierzą się ze skutkami trudnej relacji z rodzicami, zmagają się z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi oraz nadmiernym stresem. Wspiera także osoby LGBTQ+. Pracuje w nurcie psychodynamicznym.

Zakres pracy:

Psycholog, psychoterapeuta
Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Pracuje z osobami, które zmagają się z trudnościami w budowaniu relacji, depresją, nadmiernym stresem, wypaleniem zawodowym, czują się przytłoczone codziennymi problemami, potrzebują wsparcia w rozwoju samoakceptacji. Pracuje w podejściu integracyjnym, łącząc spojrzenie systemowe, psychodynamiczne, TSR. Pracuje również w języku angielskim/ She also works in English.

Zakres pracy:

Psycholog, psychoterapeuta
Współpracuje z osobami dorosłymi, które chciałyby przyjrzeć się sobie i być może widzą (lub próbują zobaczyć) obszary w życiu lub relacjach, które sprawiają im trudności. Kilka przykładów wyzwań, z którymi psychoterapia może pomóc to obniżony nastrój i motywacja, brak uczucia sensu, satysfakcji, przyjemności w życiu, uczucie ciągłego stresu i zamartwiania się, trudność w odnalezieniu się w obecnej sytuacji życiowej, trudności w podejmowaniu decyzji i działaniu, niepowodzenia w budowaniu i utrzymywaniu relacji, brak wiary w siebie, nierozumienie siebie. Pracuje w podejściu psychodynamicznym.

Zakres pracy:

Psycholog, psychoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień
Prowadzi psychoterapię osób dorosłych oraz młodzieży. Pomaga osobom doświadczających nadmiernego stresu, trudności w relacjach, zmagającym się z zaburzeniami lękowymi, osobowości, odżywiania, depresyjnymi. Specjalizuje się również w pracy z osobami uzależnionymi, ich rodzinami i bliskimi, DDA. Pracuje w podejściu psychodynamicznym.

Zakres pracy:

Psychoterapeutka, seksuolog, pedagog
Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz terapię par i rodzin. Pomaga osobom, które doświadczają trudności w relacjach, zmagają się z uczuciem osamotnienia i lęku, mają obniżone poczucie własnej wartości. Pomaga pokonywać trudności osobom z rodzin dysfunkcyjnych (DDA/DDD). Wspiera tych, którzy cierpią z powodu silnego stresu lub znaleźli się w sytuacji kryzysowej (np. rozwód, śmierć bliskiej osoby). W praktyce seksuologicznej pomaga m. in. osobom, które cierpią z powodu zaburzenia pożądania, bolesnego współżycia, problemów z akceptacją własnej orientacji seksualnej, nałogowej masturbacji. W przypadku terapii par i małżeństw wspiera w odbudowywaniu bliskości i intymności, radzeniu sobie z sytuacjami kryzysowymi. Pracuje w nurcie systemowym i psychodynamicznym.

Zakres pracy:

Psycholożka, psychoterapeutka
Prowadzi psychoterapię osób dorosłych oraz młodzieży od 14 roku życia. Pracuje z osobami doświadczającymi zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych i adaptacyjnych. Prowadzi psychoterapię osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania i zaburzeniami osobowości. Ma doświadczenie w pracy z osobami z diagnozą schizofrenii. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Zakres pracy:

Psychoterapeutka, psycholog, trenerka grupowa
Prowadzi psychoterapię osób dorosłych w sytuacji kryzysu życiowego, przeżywania nadmiernego stresu, depresji i zaburzeń nastroju, odczuwania wzmożonego lęku, samotności, problemów w relacji, zaburzonej samooceny, wypalenia zawodowego. Wspiera osoby pochodzące z rodzin dysfunkcyjnych (DDA, DDD). Pracuje w podejściu Gestalt.

Zakres pracy:

psycholog Warszawa podczas sesji z kobietą

Psycholog Warszawa, psychoterapeuta w Widokach

Wszyscy nasi specjaliści są magistrami psychologii, a także psychoterapeutami – ukończyli jedną z profesjonalnych szkół psychoterapii lub są w trakcie szkolenia. To osoby posiadające duże doświadczenie zawodowe we wspieraniu klientów i pacjentów w radzeniu sobie z różnymi trudnościami. To ponadto osoby niezwykle zaangażowane, empatyczne, dbające o profesjonalne i etyczne udzielanie pomocy.

Jeżeli czujesz, że potrzebujesz pomocy lub po prostu chcesz lepiej siebie poznać i zrozumieć – umów się na konsultację do jednego z naszych specjalistów. Wspólnie zdecydujecie, czy na Twoje potrzeby odpowie kilka spotkań, czy dłuższy proces.

Kiedy nie jesteśmy już w stanie zmienić sytuacji, jesteśmy zmuszeni do zmiany siebie.

Specjaliści, którzy zajmują się pomaganiem – kto jest kim?

Psycholog Warszawa – osoba, która ukończyła studia psychologiczne, najczęściej 5 letnie studia magisterskie. Psycholog ma wiedzę dotyczącej ludzkiej psychiki. Posiada uprawnienia do wykonywania: diagnozy psychologicznej, opiniowania, orzekania (np. w poradni psychologiczno-pedagogicznej), poradnictwa, udzielania wsparcia psychologicznego. Psycholog nie jest lekarzem. Nie może więc przepisywać leków.

Do psychologa możemy wybrać się po poradę lub z problemami dnia codziennego np.: problemy wychowawcze, obniżony nastrój, trudności w radzeniu sobie ze stresem lub wówczas, gdy potrzebujemy diagnozy osobowości.

 

Psychoterapeuta – najczęściej psycholog (ale także nierzadko lekarz, pedagog, socjolog), który jest w trakcie lub ukończył dodatkowe, najczęściej 4 letnie szkolenie z zakresu psychoterapii – specjalistycznej metody pomagania osobom doświadczających trudności w obszarze życia psychicznego lub chcących siebie lepiej poznać i rozwijać. Istnieje wiele różnych szkół psychoterapii.

Szkoły te różnią się od siebie np. podejściem do relacji między klientem a terapeutą, formą przebiegu samej sesji czy sposobem wyjaśniania zachodzących mechanizmów.

 

Psycholog kliniczny – jest fachowcem, który ukończył dodatkowe 4 lub 5 letnie szkolenie specjalistyczne po zakończeniu studiów psychologicznych. Jest profesjonalnie przygotowany do profilaktyki, diagnostyki i terapii zaburzeń psychicznych.

 

Terapeuta uzależnień – według Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, rehabilitację osób uzależnionych mogą prowadzić lekarze, którzy posiadają specjalizację z psychiatrii oraz osoby legitymujące się certyfikatem specjalisty terapii uzależnień. W terapii mogą brać udział również osoby posiadające certyfikat instruktora terapii uzależnień. Certyfikat specjalisty uzyskać może osoba, która posiada wyższe wykształcenie medyczne lub wyższe w dziedzinie psychologii, socjologii, pedagogiki, resocjalizacji, teologii lub nauk o rodzinie. Natomiast certyfikat instruktora uzyskać może osoba z minimum średnim wykształceniem. Certyfikaty można uzyskać po ukończeniu specjalnego szkolenia w dziedzinie uzależnienia.

 

Psychiatra – lekarz medycyny, który ukończył studia medyczne, a potem specjalizację z psychiatrii. W pracy z pacjentami rozpoznaje objawy, stawia diagnozę, stosuje głównie środki farmakologiczne. Może zalecić wspomaganie leczenia psychoterapią. Ma możliwość wydawania dokumentów świadczących o stanie zdrowia psychicznego. Do psychiatry warto się udać np. w przypadku podejrzenia zaburzeń osobowości, depresji, schizofrenii. Na wizytę u psychiatry możemy zdecydować się sami; może też ją zalecić lekarza pierwszego kontaktu lub psycholog (Warszawa).

 

Interwent kryzysowy – to osoba, która pomaga osobom w różnych kryzysach. Niekoniecznie musi to być psycholog Warszawa lub psychoterapeuta. Interwentem może równie dobrze zostać lekarz, pedagog, policjant, strażak, ratownik medyczny lub osoba w ogóle niezwiązana z wykształceniem pomocowym.

Interwencja kryzysowa posiada kilka charakterystycznych cech, które wyróżniają ją na tle innych form pomocy:

  • obejmuje około 10 spotkań – jest to pomoc krótkoterminowa ograniczenie czasu pomocy
  • wielotorowość oddziaływania (pomoc może polegać nie tylko na rozmowie)
  • ograniczenie celów (interwent kryzysowy koncentruje się na problemie centralnym)
  • aktywna postawa terapeuty (dzieli się swoją wiedzą, proponuje konkretne rozwiązania problemu)
  • bezzwłoczne rozpoczynanie interwencji (podejście ratunkowe, obowiązkiem interwenta jest szybka ocena sytuacji zagrożenia)

 

Coach – osoba, która ukończyła szkolenie lub kurs lub studia podyplomowe z zakresu coachingu. Dobrze jest, jeśli coach posiada certyfikat organizacji zrzeszającej coachów (np. International Coach Federation lub International Coaching Community). Zadaniem coacha jest odnalezienie i wyzwolenie potencjału w swoim kliencie. Coach wspiera klienta w określeniu ważnych dla niego celów i towarzyszy w ich realizacji poprzez tworzenie przestrzeni do analizy obecnej sytuacji, możliwych działań, motywowanie do działania.

 

Trener – osoba posiadająca wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia grup warsztatowych, treningowych i szkoleniowych. Takie niezbędne kompetencje trener zdobywa w szkole trenerskiej oraz na różnego rodzaju szkoleniach specjalistycznych pogłębiających jego wiedzę specjalistyczną z metod pracy z grupą oraz poszczególnych tematów szkoleniowych. Ważne, by zauważyć, że do prowadzenia grup terapeutycznych niezbędne jest bycie psychoterapeutą posiadającym dodatkowo doświadczenie w pracy z grupami.